VDR 1.7.x - en to fr_FR translation catalogue (41 entries)

en: Arranger
fr_FR: Arrangeur

en: Composer
fr_FR: Compositeur

en: Disk ID
fr_FR: ID du disque

en: Isrc
fr_FR: ISRC

en: Performer
fr_FR: Interprète

en: Songwriter
fr_FR: Auteur

en: Title
fr_FR: Titre

en: Invalid
fr_FR: Invalide

en: Size Info
fr_FR: Info sur la taille

en: Info1
fr_FR: Info 1

en: Info2
fr_FR: Info 2

en: Can not open
fr_FR: Ouverture impossible

en: No disc in drive
fr_FR: Pas de disque dans le lecteur

en: Problem on read
fr_FR: Problème à la lecture

en: Problem on read lsn
fr_FR: Problème à la lecture du LSN

en: Problem on read lba
fr_FR: Problème à la lecture du LBA

en: Not an audio disk
fr_FR: Disque audio non trouvé

en: Read error
fr_FR: Erreur de lecture

en: CD Player
fr_FR: Lecture CD

en: CD Information
fr_FR: Information sur le CD

en: Song Information
fr_FR: Information sur la chanson

en: random
fr_FR: aléatoire

en: sort
fr_FR: trier

en: playlist
fr_FR: liste de chansons

en: detail
fr_FR: détail

en: Playlist
fr_FR: Liste de chansons

en: Can not open still picture:
fr_FR: Impossible d'ouvrir l'image de fond:

en: Sorted
fr_FR: Trié

en: Random
fr_FR: Aléatoire

en: No Function
fr_FR: Pas de fonction

en: Exit
fr_FR: Sortir

en: CD-Player
fr_FR: Lecture de CD audio

en: Max CD speed
fr_FR: Vitesse maxi du CD

en: Show in main menu
fr_FR: Afficher dans le menu principale

en: Play mode
fr_FR: Mode lecture

en: Show artist
fr_FR: Afficher l'artiste

en: Restart playback
fr_FR: Réécouter

en: Enable Paranoia
fr_FR: Activer le mode paranoïa

en: Use GraphTFT special characters
fr_FR: Utiliser l'écran TFT

en: Back Key
fr_FR: Touche Retour

en: OK Key
fr_FR: Touche OK
